Meduňkový sirup

Sirup z meduňky lékařské, nejenom laskavé a hladící byliny.

135 Kč / ks 27 Kč / 100 ml
Dostupnost: Skladem
Kód: 63
Meduňkový sirup
Balíme v souladu
Balíme v souladu
s přírodou a člověkem
Pomáháme si
Pomáháme si
a jsme spolu
Tvoříme lokálně
Tvoříme lokálně
z lokálnáíh zdrojů
Tvoříme ze srdce
Tvoříme ze srdce
do SRDCE

Detailní popis produktu

Sirup je vytvořen s hlubokým napojením na přírodu a její rytmy,se záměrem ideálního zdraví a s plným vědomím síly rostliny. Výsledkem je velmi kvalitní a silná esence rostliny. Vyráběno v čistém prostředí uprostřed beskydských lesů ze studánkové vody.

Meduňka pro duši: Je elixírem života, rozjasní a prosvětlí myšlenky, pohladí a vtáhne Tě s úsměvem do jednoty.

Meduňka pro tělo: Působí  na nervovou soustavu a psychiku,léčí všechny orgány těla postižené stresem. Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle dětí a uvolňuje křeče žaludku a zaražené větry, pomůže proti zvracení v těhotenství. Sirup je vhodný na lžičku jako lék, do čajů i vody.

Složení: meduňka, voda, třtinový cukr, bio citron, kys.citronová. Pasterováno.

Meduňka sběr: přírodní zahrada Ladiva, Nový Hrozenkov

Cukr třtinový: Zdraví z přírody

Etiketa: Sára Šuláková

Sklo: Bricol, Horné Srnie

 

Meduňka lékařská    Melissa officinalis

Meduňka byla ve starověku považována za nejúčinnější prostředek k tlumení nervového napětí a úzkosti. Jeden z herbářů jí přičítal schopnost „obnovovat mládí, posilovat mozek, odstraňovat malátnost a předcházet plešatosti“. Hlavní obsahové látky jsou silice a triterpenové kyseliny.

Klid a dobré dýchání

Bylinka působí sedativně, to znamená, že navozuje pocit spánku, únavy. Má antioxidační účinky a přispívá k normální funkci dýchacích cest.

 Co se používá?

Z rostliny se používají listy a vrcholové výhonky uštipované těsně před kvetením nebo po něm. Rostlina se používá čerstvá nebo se suší ve stínu. Meduňka patří do čeledi hluchavkovité. 

Co za účinky se v ní skrývají...

Pozitivní účinky pocítíte např. při nervových poruchách, problémech se spánkem, při duševní i fyzické vyčerpanosti a přispívá k duševnímu komfortu a relaxaci. Extrakt Vám podpoří trávení a chuť. Má protikřečové působení při bolestech břicha a nadýmání. Meduňka se kromě těchto známých účinků hodí i k normální činnosti srdce a přispívá k hormonální rovnováze.

Podporuje relaxaci a spánek. Čaj z meduňky je nejúčinnější při pravidelném užívání. Meduňka má antivirové vlastnosti. Pomáhá zvyšovat imunitu organismu a léčit dýchací obtíže.

Pomáhá při bolestech hlavy i při podráždění žaludku.Díky obsaženým esenciálním olejům je meduňka vhodným prostředkem pro zmírnění příznaků demence.

Odpuzuje hmyz

Meduňka a její vůně pomáhá odpuzovat hmyz. Pokud si kůži přetřete rozemnutými listy, nebudou na vás útočit komáři, ani jiný hmyz. Jestliže stolujete pod širým nebem, přidejte do vázy na stůl několik větviček meduňky, které budou fungovat rovněž jako repelent.

I v případě, že vás hmyz již poštípal nebo pokousal, vyzkoušejte opět meduňku. Potřete si zasažené místo rozdrceným listem z meduňky. Nepříjemné svědění po chvíli ustane.

Krásně voní

Kytice z čerstvé meduňky citronové dokáže provonět váš domov svěží vůní. Jakmile meduňka uschne, využijte ji i dále buďto v sušené kytici anebo třeba jako potpourri v košíčku na stole.

Pomocnice v kuchyni

Meduňkové lístky skvěle poslouží k ochucení i ozdobení některých nápojů, zvláště těch letních. Dodají také specifickou chuť a vůni některým druhům pokrmů.

Meduňku vyluhujeme v octu, a ten pak použijeme jako domácí čistič kuchyňských povrchů a kuchyňského náčiní.

Doplňkové parametry

Kategorie: SIRUPY
Hmotnost: 0.95 kg