Kostival Bylinná mast BIO

Kostivalová přírodní mast v bio kvalitě.

Kořen kostivalu vykopaný za měsíčního svitu a vpravený do masti.

245 Kč / ks
Dostupnost: Skladem
Kód: 106
Kostival Bylinná mast BIO
Balíme v souladu
Balíme v souladu
s přírodou a člověkem
Pomáháme si
Pomáháme si
a jsme spolu
Tvoříme lokálně
Tvoříme lokálně
z lokálnáíh zdrojů
Tvoříme ze srdce
Tvoříme ze srdce
do SRDCE

Detailní popis produktu

Kostival Bylinná mast BIO

Mast je vytvořena v čisté Valašské přírodě v lesní zahradě, na Rodovém statku LADIVA.

Byliny jsou sbírány dle lunárního cyklu.

 

Účinek: Na rány, pohmožděniny, vyvrtnutí, zlomeniny, odřeniny.

Dále na popáleniny, opařeniny, povrchové hojení ran a kůže.

Bolesti svalů, šlach, namožení, artritidu, otoky, revmatismus, hojení proleženin, bolesti zad.

Je to velmi účinné analgetikum z přírody a neměl by chybět v žádné domácnosti.

 

Složení: Kostival lékařský kořen, olivový BIO olej, včelí vosk, kostival tinktura 

Objem: 60 ml

Obal: hnědá sklenička, uzávěr hliník

Etiketa a dizajn: Ladiva

Tlač: Jarilo z.s.

 kostival

Kostival lékařský

obsahuje hlavně silice, slizové látky, třísloviny, alkaloidy, alantoin, triterpeny, aminokyseliny, škrob, cholin a pryskyřice.

Léčivých schopností kostivalu se využívalo po staletí, dnes nad ní visí pomyslný otazník, protože obsahuje řadu alkaloidů, z nichž některé jsou považovány za toxické. Používáme ji výhradně zevně!!!

Kostival působí protizánětlivě, hojivé účinky a podporuje rychlou obnovu tkání. Doporučuje se zejména na výrony, modřiny, zranění vzniklá při sportu.

Výborných výsledků dosahuje při léčení zánětů, bolestí kloubů, šlach a vazů, urychluje hojení zlomenin. Kostival je rovněž velmi účinný na křečové žíly, pomalu se hojící rány, proleženiny a vředy.

Masti z kostivalu léčí opařeniny, popáleniny a kůži spálenou sluncem.

V těhotenství a v průběhu kojení je potřeba používat kostival s obezřetností.

Staří Řekové ošetřovali šťávou z kostivalu i vážná zranění, neboť věřili, že roztrhanému masu pomáhá srůst. Jeden z antických léčitelů popsal, že vařením kořene vzniká lepivá pasta, která je schopna slepit kusy masa k sobě.

Pasta z kostivalu ztvrdne jako sádra - toho se využívalo na bojištích k ošetření zlomenin. V 16. století byl kostival základní bylinou k hojení ran, zánětů a vředů.

 

Svůj největší léčivý poklad ukrývá kostival v zemi, neboť hlavní léčivé účinky nám poskytuje jeho kořen. Pomocí kostivalu můžeme léčit artritidu, vředy, ekzémy, hemeroidy, podlitiny, bolesti zad, poruchy prokrvení, výrony, lupy a dokonce i syndrom karpálního tunelu.

Vzhledem k vysokému obsahu alantoinu, dermatologicky ceněné látky podporující růst nových buněk, má kostival schopnost podporovat imunitu působí navíc i dezinfekčně. Proto je často využíván k léčbě kožních chorob.

 STATNÁ VYSOKÁ BYLINA

 Podle dosaženého stáří a místy výskytu se výška kostivalu lékařského (Symphytum officinale) pohybuje mezi 40 až 100 cm na výšku. Z paždí jeho listů vyrůstají temně růžové až fialové květy. Výjimečně mohou mít i bílou barvu. Tyto rostliny kotví v půdě silný kůlovitý kořen. Stonek i listy jsou ochlupené. Kostival kvete od dubna až do září. Jednotlivé květy na jeho vijanech rozkvétají postupně a posléze postupně opadávají.

VÝSKYT A SBĚR

 Mnohým z nás vyrůstá kostival i na zahradě, zvláště tam, kde to je blízko k vodě. Tyto léčivky totiž milují vlhké až mokré lokality. Vyskytují se často také na zaplavovaných loukách a polích, ve vlhkých lesích nebo na březích rybníků a v příkopech.

 Pro léčebné účely se sbírá nejčastěji kořen, ale ani listy a nať nezůstanou bez užitku ležet. Kořen dlouhý někdy až 30 cm je řepovitě ztloustlý, má černý povrch, ovšem uvnitř je bílý. Neměl by se vnitřně užívat příliš často, spíše jeho zevní využití je významné a oprávněné. Kořen kostivalu můžeme skladovat stejně jako mrkev, a to čerstvý v písku na chladném místě anebo je můžeme sušit. Dá se i nastrouhat a poté zmrazit.

 LÉČIVÉ ÚČINKY KOSTIVALU

 Nejjednodušším způsobem aplikace kostivalu je přiložit na poraněné či bolestivé místo list kostivalu anebo z něj vymačkat šťávu. Dalším způsobem aplikace této léčivky je položit na postižené místo gázu a na ni naklást strouhaný kořen kostivalu. Kostivalové masti se používají pro dílčí zahojení a také na hemeroidy.

 Na obklady proti akné nebo ekzémům využijeme 1 lžíci kostivalové nati přelité šálkem vody, kterou jsme poté nechali asi 10 minut louhovat. Do nálevu pak namáčíme gázu a tu přikládáme na obličej a další postižená místa.

 Pro léčbu karpálního tunelu, artritidy a při špatném prokrvení okrajových částí těla se skvěle osvědčila kostivalová mast společně s feferonkovou mastí. Také maminky po porodu mohou používat na zhojení hráze kostival v sedacích koupelích ve směsi s měsíčkem lékařským  a květem řebříčku.

kostival2

Naprosto nejdůležitější informace - pro toho, kdo se dočetl až sem.

Obklad z nastrouhaného, životem kypícího kořene kostivalu pomáhá energetickému éternému tělu, které obsahuje vzorec neboli organizační plán těla k obnově archetypálního tvaru jakékoliv zraněné části těla. Tato informace pochází od Rudolfa Steinera, kterého jistě znáte.

Jako léčivá rostlina silně povzbuzuje éterické tělo k regenerační činnosti, v souladu se svou vlastní vitálně-plastickou povahou, ale současne také pomáhá prostoupit tuto činnost zdravými formujícími silami, diky své kěmičité povaze. Tolik z knihy Čarovná moc rostlin od Wolfa Dietra Storla.

Doplňkové parametry

Kategorie: KOSMETIKA
Hmotnost: 0.15 kg