Děhelový sirup

Sirup z děhelu lesního.

135 Kč / ks
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: 174
Děhelový sirup
Balíme v souladu
Balíme v souladu
s přírodou a člověkem
Pomáháme si
Pomáháme si
a jsme spolu
Tvoříme lokálně
Tvoříme lokálně
z lokálnáíh zdrojů
Tvoříme ze srdce
Tvoříme ze srdce
do SRDCE

Detailní popis produktu

Děhelový sirup

Složení:  Angelica Silvestris, voda, třtinový cukr, bio citron, kys.citronová. Pasterováno.

 Sirup je vytvořen s hlubokým napojením na přírodu a její rytmy,se záměrem ideálního zdraví a s plným vědomím síly rostliny. Výsledkem je velmi kvalitní a silná esence rostliny. Vyráběno v čistém prostředí uprostřed beskydských lesů ze studánkové vody.

Děhel pro duši: Ochraňuje před zlými duchy, přináší štěstí a má magickou uzdravovací sílu přímo andělskou.

Děhel pro tělo: Vnitřně působí na nervovou soustavu, dále upravuje činnost žaludku a podporuje trávení, působí proti nadýmání, a má protikřečový účinek. Andělika léčí kašel, podporuje menstruační krvácení, působí jako prevence proti nakažlivým chorobám, je skvělá na podporu imunity. Prokrvuje vnitřní orgány, je afrodiziakum. Nedoporučujeme těhotným.

Sirup je vhodný na lžičku jako lék, nebo do čaje a vody.

Dávkování: 2 x denně jedna lžíce, u dětí lžička

Děhel: Přírodní zahrada Ladiva, Nový Hrozenkov

Cukr: třtinový, Zdraví z přírody, Mauricius

Etiketa: Sára Šuláková

 

 

Plevel, který je za deset doktorů

dehel

Děhel lesní     Angelika silvestris

V Čechách roste tato až dvoumetrová bylina hlavně podél vodních toků, ale i na loukách, ve vlhkých lesích či příkopech. Od vidění ji asi zná snad každý, ale už málokdo tuší, že děhel patří k nejstarším léčivým rostlinám severní Evropy. Budete překvapeni, s jakými všemi neduhy si tento plevel umí poradit.

 Děhel roste skoro v celé Evropě, Malé Asii, Arménské vrchovině a v jižnějších částech Sibiře až po Bajkal. Objevuje se také v Kanadě, zde je však nepůvodním druhem. V České republice se vyskytují dva poddruhy. Děhel lesní horský (Angelica sylvestris subsp. montana) a děhel lesní pravý (Angelica sylvestris subsp. sylvestris).

 Angelica znamená latinsky andělská. Sylvestris znamená v lese nebo planě rostoucí rostlina. Podle legendy archanděl Gabriel prozradil jednomu poustevníkovi blahodárné účinky této rostliny nejen na dýchací cesty. Proto se děhel lesní někdy označuje i jako andělika lesní. 

 Do 20. století byl děhel lesní využívaný jako zelenina. Rostlina zabraňovala kurdějím a dala se navíc dobře skladovat. Stonky se jedly čerstvé, ale listy se po naložení do octa mohly přidávat i pod maso. Proč se děhel přestal jako zelenina užívat, nikdo neví. Z rostliny se také získávalo žluté barvivo.

 dehel2

Zázračný plevel

Účinky děhelu na lidské zdraví jsou opravdu velmi široké. Kořen děhelu byl používaný v tradiční rakouské medicíně ve formě čaje, který pomáhal pro léčení poruch zažívacího traktu, dýchacího ústrojí, nervového systému, a také proti horečkám, infekcím a chřipce. Děhel lesní pomáhá také zlepšit chuť k jídlu, funguje proti plynatosti a uvolňuje křeče.

 Děhelu se také přezdívá léčivá bylina z dálného Severu. Ve Skandinávii se tato bylina pěstovala už ve 12. a 13. století, planě rostoucí rostliny jsou dnes v některých státech chráněné. V laponských zemích dobře věděli, že když děhel a andělíka rostou společně s kopřivami, budou obsahovat zvlášť vysoký podíl éterických olejů.

 Posiluje celý organismus

Účinnými látkami v kořenech jsou éterické oleje, hořčiny, flavony, kumariny, třísloviny, pryskyřice a cukry. Podporují trávení, aktivují žaludek, žlučník a slinivku a zvyšují prokrvení vnitřních orgánů. Při horečce a chřipce posilují imunitu, zbavují plíce a průdušky hlenů, uvolňují nos a vedlejší nosní dutiny. Jsou dobrodiním pro lidi, kterým je pořád zima.

 V době zvýšeného rizika nakažení nebo při revmatických potížích si připravte speciální kořenovou koupel. Dvě hrsti sušeného kořene ve 2 litrech vody přiveďte k varu a pod pokličkou nechejte louhovat 10 minut. Mezitím si napusťte vanu a přilijte do ní scezený odvar. Ve vodě zůstaňte alespoň 30 minut. Děhel může aktivovat opožděnou menstruaci, proto by se neměl užívat v době těhotenství.

 Děhel nahradí i kinedryl

Pokud půjdete na procházku do přírody a na děhel narazíte, klidně si ho nasbírejte. Skvěle vám totiž poslouží i v autě.

 Vůně rozdrcených listů prospívá hned dvojnásobně: v autě se postará o svěží, příjemný vzduch, například v zácpě během jízdy za slunečnou dovolenou, a současně působí proti kinetóze (nevolnosti při jízdě automobilem).

Doplňkové parametry

Kategorie: SIRUPY
Hmotnost: 0.95 kg