Místa, kde země promlouvá na Moravě.

Mista

Zveme tě na seznamovací setkání v podvečerní besedě ve čtvrtek 24. března v 17.00 v KLUBU LADIVA v Karolince.  

Rezervace besedy:  nadacnifond@mosty-puentes.cz a ladiva.zs@seznam.cz 

„Svolat skupinu lidí pro krajinnou práci na Moravě je krok, ke kterému se připravuji už několik let a velkou inspirací a podporou jsou mi domorodí lidé kmene Kogi. U nich jsem se od roku 2011 učila a předali mi původní nepřerušenou tradici krajinné práce.“   Monika Michaelová

Stará obřadní místa na Moravě si volají své lidi. Jsi to ty? Víš, že se chceš vydat na cestu strážce a ochránce zemských míst a ve svém životě přijmout zákony přírody i změny, které souvisí s přemostěním lidských pravidel a hodnot s těmi původními? Zveme tě ke poznání krajinné práce na místech Beskyd, Rychlebských hor, střední Moravy a propojení s dalšími místy v Čechách. Je čas začít pečovat o místa síly, zemské brány, obřadní místa a posvátné háje. Každé takové místo k nám mluví svým způsobem a my se budeme učit jim rozumět. K tomu potřebujeme poznat sebe, svoje talenty a způsoby, které jsou jednoduché a účinné. Naším záměrem je dávat podněty, nabídnout vlastní dlouholeté zkušenosti, vytvořit vhodný prostor, provázet krajinné práce, vytvářet a udržovat klid a vhodné podmínky pro rozvíjení mnohorozměrného vnímání reality pomocí jednoduchých praktik.  

Navazujeme na to, co už udělaly generace lidí před námi ať už to byly božci a bohyně, druidi, žreci, šamani nebo mamové a sahy. Spolupracujeme s lidmi, kteří tuto práci dělají u nás v České republice, v Evropě a ve světě. Chceš se potkat?

Pošli nám zprávu na email:  nadacnifond@mosty-puentes.cz  Pošleme ti praktické informace a termíny.

Pro koho je setkávání vhodné? Pozvání míří k lidem, kteří zde na Moravě žijí nebo sem rádi jezdí a mají nadání pro práci s krajinou. Na rozdíl od jiných škol a systémů vycházíme z toho, že takové poslání a proces práce s krajinou ovlivňuje partnerství a celou rodinu. Proto koncipujeme setkání tak, aby v nich byl prostor pro děti a partnery.   Místa, kde země promlouvá  Kogi považují místa síly za mimořádná a vybízejí nás, bychom ta naše našli, pečovali o ně a tím působili na kvalitu života v jejich okolí. Oni nazývají místa síly svým slovem Šikwakala. Dalo by se to opisem přeložit jako místo, kde pramení život nebo tam, kde země promlouvá.  Na takových místech se odpradávna naši předkové shromažďovali a v tom můžeme pokračovat i my. Jsou to místa vhodná pro setkání, ale i pro návštěvy člověka, který bude v klidu naslouchat tomu co země říká a podle toho potom bude vědět co má dělat, aby naše životy a naše země byly ve zdravé rovnováze. Můžeme působit v malém měřítku ve svém okrese nebo kraji. Některá místa mají zásadní vliv na větší celky a jejich propojení není omezeno hranicemi.  

Příspěvek na besedu je v doporučené minimální výši 200 Kč.
Forma a výše příspěvku je téma hodna diskuze. Předpokládáme účast lidí, kteří dokážou vnímat dary pramenící z moudrosti Průvodců. Ukazatelem výše příspěvku je Vaše finanční situace, Vaše hodinová mzda nebo vědomí své hodnoty práce v téže roli Průvodce.
Vaše příspěvky budou věnovány na práci Nadačního fondu Mosty – Puentes, který dlouhodobě pracuje na vytváření mostů mezi kulturami a také mezi lidmi a krajinou.

Další informace na www.mosty-puentes.cz Monika Rosa Michaelová Nadační fond Mosty-Puentes WWW.MOSTY-PUENTES.CZ

Nadační fond Mosty – Puentes dlouhodobě pracuje na vytváření  mostů mezi kulturami a také mezi lidmi a krajinou. Je to práce jako každá jiná, jen s tím rozdílem, že u nás v České republice zatím nemá oficiální kategorii.  

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 312 e-shop systém banan.cz